Для чого потрібна МРТ орбіт та зорових нервів?

Сучасні МР-томографи дозволяють обстежувати практично всі органи людини, і очні орбіти не стали винятком. За допомогою магнітно-резонансної томографії можна продіагностувати складні хвороби очей і очних нервів. Це єдина високоточна і безпечна методика для обстеження зорової системи. МРТ очних орбіт

Коли призначають МРТ орбіт?

Лікарі рекомендують пройти обстеження на томографі в таких випадках:

  • Запалення очей і сусідніх тканин.
  • Попадання сторонніх часток в очі.
  • Імовірність розвитку пухлин.
  • Атрофія зорових нервів.
  • Ознаки відшарування сітківки.
  • Болі в очах.
  • Різке зниження рівня зору.

МРТ орбіт та зорових нервів часто призначається при травмах і хімічних опіках. Саме через нерви інформація передається від очей в мозок, тому їх пошкодження істотно погіршують зір. За допомогою томографії оперативно діагностуються неврити і атрофії. В результати медики можуть почати своєчасне лікування, яке зупиняє процес зниження рівня зору і навіть може відновити його.

Що показує МРТ орбіт?

МР-томографія має високу інформативність і невеликим навантаженням на пацієнта. Її суттєву перевагу перед іншими методиками полягає в безболісності і відсутності шкідливого випромінювання. Це дуже важливо, так як обстеження зачіпає головний мозок людини. Неінвазивний також є ще одним плюсом.

МРТ очних орбіт не вимагає введення катетерів або зондів. Пацієнт поміщається в спеціальну камеру, в якій повинен знаходитися приблизно 30-60 хвилин в нерухомому стані. Підготовка організму перед томографією не потрібно. Для підвищення точності обстеження може знадобитися введення контрастної речовини в вену. Воно актуальне при симптомах пухлин. Тривалість процедури в такому випадку може збільшитися.

Особливість МРТ орбіт в тому, що фахівці можуть розглянути зображення структур в різних проекціях. Окремо відображаються очні яблука, нерви, м’язові волокна і інші зони з судинами, клітковиною. Обстеження дозволяє визначити цілісність даних утворень, наявність в них запалень, пухлин, пошкоджень. Найсучасніші томографи виявляють новоутворення розміром кілька міліметрів.

Підготовка МРТ очних орбіт

Томографія призначається практично всім пацієнтам, так як виключення мінімальні. Протипоказання до МРТ око і зорових нервів стандартні, особлива підготовка не потрібна. Для вдалого здійснення процедури потрібно виконати такі рекомендації:

  • зняти з тіла металеві предмети;
  • надіти комфортний одяг;
  • не завдавати макіяж перед МРТ.

Але якщо потрібне введення контрастної речовини, то людина не повинна приймати їжу 4-5 годин перед процедурою. Він також перевіряється на алергічні реакції, які може викликати контраст. Під час томографії пацієнт повинен перебувати тривалий час в нерухомому стані, тому дітям можуть призначити заспокійливі препарати.

Знімки орбіт і зорового нерва доступні практично відразу після МРТ. Для їх розшифровки і отримання висновку лікаря потрібен додатковий час. Зображення можна роздрукувати, передати на пошту або знімний носій. Останні варіанти більш ефективні, так як можна побудувати тривимірну модель.

МР-томографія орбіт та зорових нервів – це діагностична процедура для постанови діагнозу, визначення лікування і можливої ​​хірургічної операції. Найбільш часто вона здійснюється при симптомах пухлин, грижі мозку, витрішкуватість і травмах цій галузі.

Ціна на МРТ орбіт та зорових нервів в Києві (прайс-лист)

    Записатися на прийом

    Запишіться на прийом і отримайте відповідь на хвилюючі вас питання про стан вашого здоров'я