КТ кісток лицевої частини черепа

КТ кісток лицевого черепа – це безболісна та швидка процедура, яка дозволяє отримати чітке деталізоване тривимірне зображення зазначеної ділянки. Дослідження може тривати менше 5 хвилин. При цьому фахівці компанії Smart-діагностика надають результати відразу після процедури. Для проходження стандартного дослідження достатньо направлення лікаря. Комп’ютерна томографія здійснюється без додаткової підготовки. Рекомендовано за 2 години до процедури утриматися від їди. Розглянемо детальніше цей тип обстеження.

Коли КТ лицевої частини черепа може бути необхідна

Існує кілька найпоширеніших випадків застосування КТ лицьового скелета:

 • вроджені особливості розвитку, виявлення та вивчення аномалій;
 • дослідження новоутворень, підозра чи підтвердження пухлин різного характеру;
 • вивчення та усунення інфекційних та хронічних захворювань порожнини носа, ЛОР-дослідження;
 • виявлення деструктивних наслідків травм;
 • вивчення та усунення проблем стоматологічного спрямування;
 • підготовка перед операцією.

Комп’ютерна томографія буде корисна для дослідження та діагностування захворювань або порушень функціонування верхньої щелепи, скронево-нижньощелепного суглоба. Найчастіше лікарі вдаються до цього методу для підтвердження діагнозу чи коригування існуючого курсу лікування. Проблеми ЛОР-напряму зазвичай мають затяжний характер і вимагають постійного контролю. Імплантація зубів, протезування та виявлення патологій розвитку зубів не обходяться без деталізованих 3D знімків, які допомагають виявити проблемну ділянку та продумати подальший план дій.

Всі ці завдання ефективно вирішує комп’ютерна томографія у Smart-діагностиці.

Як виглядають кістки лицевої частини черепа на КТ

КТ лицьового скелета здійснюється на новітньому обладнанні з використанням рентгенівського випромінювання, що впливає на досліджувану ділянку під різними кутами. Опромінення на 80% менше, ніж при УЗД, при цьому якість даних дозволяє встановити більш точний діагноз. Комп’ютерну томографію можна проходити пацієнтам із імплантами, кардіостимуляторами чи протезами. Активна фаза обстеження триває 5 хвилин.

Під час КТ кісток лицевого черепа на екрані монітора лікар-рентгенолог бачить:

 • щелепа та зуби пацієнта;
 • ніс, пазухи та слізний канал;
 • піднебіння, горлянку та гортань;
 • інші частини.

Як правило, комп’ютерна томографія використовується для детального вивчення твердих покривів: кісток, хрящів, сухожилля та новоутворень. У деяких випадках використовують контрастну речовину. Особливо це доречно виявлення пухлин, визначення їх розмірів і розміщення. Дослідження із застосуванням контрасту займе більше часу та підходить не для кожного пацієнта.

Як підготуватися до КТ кісток лицевої частини черепа

КТ лицьової частини черепа не вимагає особливої ​​підготовки, якщо йдеться про стандартну процедуру:

 • пацієнт приходить на заздалегідь обумовлений час;
 • пред’являє направлення та інші документи за потребою;
 • знімає всі зайві предмети: металеві шпильки, прикраси та ін.;
 • лягати на кушетку, помічник фіксує голову;
 • кушетка вміщується в томограф і починається процес обстеження.

Під час процедури пацієнт перебуває в кімнаті. Лікар спостерігає за перебігом дослідження у суміжному приміщенні, постійно підтримуючи зв’язок із пацієнтом щодо гучного зв’язку. По завершенню процедури обстежуваний отримує результати дослідження та письмовий висновок лікаря.

У випадках, коли КТ проводиться із застосуванням контрастної речовини, пацієнту необхідно підготуватися до процедури:

 • утриматися від їжі та води за 4-6 годин до КТ;
 • здати аналізи на креатинін.

Даний вид діагностики підходить не всім: якщо у пацієнта є захворювання серцево-судинної системи, нирок, печінки, діабет, алергія на йод – від контрасту потрібно відмовитися.

Також важливо врахувати, що КТ лицьового скелета не проводять при вагітності та в період лактації, дітям до 14 років без виняткової потреби. Незважаючи на обмеження, комп’ютерна томографія є одним із найбезпечніших і найдоступніших способів оперативного дослідження. Тому особливо популярна для діагностування дисфункцій різного характеру.

Ціна КТ кісток черепа в Smart-діагностиці доступна всім охочим. За детальною інформацією звертайтесь за телефоном гарячої лінії або ставте запитання в чат на сайті.

  Записатися на прийом

  Запишіться на прийом і отримайте відповідь на хвилюючі вас питання про стан вашого здоров'я