КТ кісток тазу

КТ кісток тазу проводиться для діагностики механічних пошкоджень, травм кісток, для виявлення та дослідження доброякісних або злоякісних новоутворень, в тому числі і метастатичного типу. Завдяки точності знімків лікар може виявити будь-які ущільнення кісткових або м’яких тканин, розташованих поряд з кістками таза. Знімки високої якості дозволяють чітко побачити різні типи кісток: сідничні, парні, лобкові і клубові. Тривимірне зображення дозволяє максимально точно виявити будь-які дефекти, правильно призначити лікування і стежити за ефективністю терапії. Завдяки високій деталізації лікар здатний оцінити стан, товщину і цілісність окремих кісткових балок, і щільність кісток.

Показання

Для проведення дослідження повинні бути показання, серед яких виділяють:

 • підозри на хворобу Крона або її ускладнення;
 • необхідність виключення або підтвердження факту наявності сторонніх тіл в тазової порожнини;
 • травми тазових кісток і м’яких тканин, які їх оточують;
 • дослідження аномального розвитку кісток таза, в тому числі суглобів;
 • підозри на патологічні зміни структури кісток;
 • діагностика злоякісних і доброякісних пухлин, дослідження з розмірів, типу і розвитку;
 • планування оперативного втручання;
 • контроль за станом кісток пацієнта після оперативного втручання;
 • перевірка поставленого діагнозу при наявності сумнівів або неефективності лікування.

Безпека КТ

В процесі комп’ютерної томографії використовується рентгенівське випромінювання. Воно впливає на організм в мінімальних дозах, тому не може завдати шкоди пацієнту. Завдяки безпеки дослідження КТ можна робити при наявності в тілі металевих імплантів. Обстеження можна робити кілька разів на рік, щоб відстежувати навіть мінімальні зміни і контролювати ефективність призначеного лікування. Вся процедура проводиться під наглядом лікаря і лаборанта, тому безпека пацієнта гарантована. Перед проведенням КТ не потрібна спеціальна підготовка, в тому числі і для процедури з контрастуванням.

Процедура дослідження

Пацієнту потрібно зняти всі металеві прикраси та аксесуари, щоб дослідження було максимально точним, коректним і безпечним. Якщо у вас є клаустрофобія, обов’язково попередьте про це лаборанта або лікаря, щоб процедура не викликала дискомфорт і відчуття паніки. Далі потрібно лягти на кушетку, яка повільно переміститься в скануюче кільце. Важливо залишатися нерухомим, щоб знімки вийшли якісними. Найменший рух може знизити якість зображення, що вплине на постановку діагнозу і призначення лікування, тому КТ доведеться робити ще раз.

КТ кісток тазу: ціна

Вартість кт кісток таза варіюється. Проведення дослідження без контрасту обійдеться в 1050 гривень, з введенням контрастної речовини – в 2250 гривень. Ціна КТ кісток тазу в Києві в центрі “Smart-Діагностика” з додатковим обстеженням тазостегнових суглобів без контрастування коштує 1450 гривень, з контрастуванням – 2650 гривень.

У центрі “Smart-Діагностика” дослідження проводиться на сучасному апараті Siemens Somatom. Він дозволяє отримати якісні знімки і витримує навантаження до 220 кілограмів, тому невеликий зайва вага не вважається протипоказанням. Після проведення КТ лікар надасть результати дослідження і висновки, а вся інформація буде записана на диск і представлена ​​у вигляді високоякісного знімка. Дані можна додатково записати на флеш-накопичувач, також пацієнти можуть запросити копію досліджень.

  Записатися на прийом

  Запишіться на прийом і отримайте відповідь на хвилюючі вас питання про стан вашого здоров'я