КТ колінного суглоба
КТ колінного суглоба – один з небагатьох варіантів досліджень, який дозволяє неінвазивно візуалізувати його, отримуючи якісні і точні знімки. Завдяки процедурі лікар бачить все особливості розвитку кісток, які формують сам колінний суглоб, а також вивчити м’які тканини, прилеглі до нього. Комп’ютерна томографія проводиться з використанням рентгенівського випромінювання в безпечних для людського організму дозах. Після дослідження пацієнт отримує знімки і висновок лікаря, який аналізує будову колінного суглоба, структуру кісткової тканини і м’яких тканин. Як правило, напрям на КТ колінного суглоба видає травматолог, ортопед або хірург при наявності певних показань. Найчастіше це болі, кульгавість або набряк. У центрі “Smart-Діагностика” ви пройдете обстеження з комфортом, отримавши деталізовані знімки і висновок досвідченого лікаря.
Що показує КТ
КТ суглоба дозволяє діагностувати такі зміни:
- хондроматоз;
- остеомієліт;
- вивихи і переломи;
- артрит;
- остеоартроз;
- вроджені аномалії розвитку;
- кісти;
- наявність повітряних порожнин;
- бурсит;
- синовит;
- наявність новоутворень або підозра на них.
Також КТ колінного суглоба призначається перед оперативним втручанням перед установкою протеза, а також після операції для контролю і відстеження ефективності лікування. Так лікар може оцінити стан суглоба, положення протеза і визначити динаміку процесу одужання.
На КТ дуже добре видно:
- надколінок;
- синовіальна сумка;
- меніски;
- нерви і судини;
- частини кісток, які формують з’єднання;
- бічні і задні зв’язки;
- суглобова капсула;
- фасції і всі прилеглі м’язи.
Комп’ютерна томографія буде максимально ефективною для виявлення і обстеження будь-яких видів травм, якщо вони свіжі. Дослідження допомагає діагностувати будь-які переломи, гематоми і крововиливи.
Показання
КТ колінного суглоба – це уточнюючий спосіб діагностики, так як перед ним призначають УЗД, рентген, в деяких випадках потрібно пройти артроскопію. Іноді лікар призначає проходження комп’ютерної томографії після первинного огляду. У числі основних показань виділяють:
- почервоніння коліна;
- набряк коліна;
- виражений больовий синдром;
- помітні зміни на рентгені, що вимагають уточнення;
- труднощі з рухливістю в області суглоба;
- хрускіт під час руху;
- клацання в суглобі;
- підозри на наявність доброякісних або злоякісних пухлин;
- наявність травми, яка вимагає контролю.
Протипоказання
Абсолютним протипоказанням для проведення процедури є вагітність, а для жінок, що годують КТ з контрастуванням призначається тільки у випадках, коли дослідження дуже необхідно (після цього потрібно пропустити 2 годування). У числі протипоказань виділяють велику вагу пацієнта, так як не всі апарати розраховані на велике навантаження. При цукровому діабеті, захворюваннях нирок і алергії на йодовмісні препарати краще отримати консультацію лікаря перед КТ з контрастуванням.
КТ з контрастуванням
КТ колінного суглоба рідко виконується з контрастуванням – це не завжди необхідно для отримання детального зображення і оцінки стану тканин. Введення контрастної речовини потрібно у випадках, коли потрібно максимально чітка діагностика і висока деталізація. Це допомагає поставити точний діагноз, особливо в разі сумнівів між пухлинними і запальними процесами. Перед проведенням дослідження важливо переконатися у відсутності у пацієнта алергії і інших можливих реакцій на йодовмісні препарати.
Кт колінного суглоба: ціна
КТ колінного суглоба в Києві в центрі “Smart-Діагностика” обійдеться в 1050 гривень без контрастуванням, з введенням контрастної речовини – 2250 гривень. Після дослідження лікар видасть знімки і висновок.