КТ ліктьового суглоба

КТ ліктьового суглоба – це точний та інформативний спосіб діагностики стану кісткових та хрящових структур у ліктьовій ділянці. Після проведення КТ на знімку чітко видно аномалії розвитку, запальні процеси, пухлини та будь-які інші відхилення від норми. Комп’ютерна томографія ліктьового суглоба – це найкращий метод діагностики, оскільки за кілька хвилин лікар зможе побачити всю картину і отримати максимум інформації.

Показання до проведення КТ ліктьового суглоба

Обстеження ліктя призначають для того, щоб підтвердити або виключити порушення або захворювання. Найчастіше КТ призначається після забитого місця ліктьової області або при плануванні операції. На КТ ліктьового суглоба можна побачити:

 • скупчення рідини в суглобі;
 • новоутворення;
 • наявність сторонніх тіл у досліджуваній області;
 • аномалія розвитку;
 • артрит або артроз;
 • остеомієліт;
 • остеохондропатія.

Підготовка до проведення КТ ліктьового суглоба

Якщо мета проведення комп’ютерної томографії – побачити кісткову структуру ліктьового суглоба, то проводиться діагностика без розмаїття. Спеціальна підготовка для цього дослідження не потрібна.

Якщо ж потрібно провести КТ з контрастом, то краще провести її натще або не їсти за три години до процедури.

Можуть виникнути складності проведення дослідження у пацієнтів, які не можуть зберігати нерухомість через сильний біль у руці. Важко також проводити дослідження у дітей.

Що таке КТ ліктьового суглоба з контрастуванням?

Іноді є необхідність досліджувати м’які тканини та хрящові сполуки у ліктьовому суглобі. Для того, щоб знімки були чіткими за кілька хвилин до проведення процедури пацієнту вводять йодовмісний препарат. Завдяки цьому судини та м’які тканини забарвлюються і краще відображаються на знімках. Перед тим. як вводити контрастну речовину слід переконатися в тому, що пацієнт не має алергії на йодовмісні речовини, ниркову недостатність або важку форму цукрового діабету. Перед проведенням КТ із контрастною речовиною призначається біохімічний аналіз крові на креатинін.

Використання контрастної речовини протипоказане вагітним жінкам. Матерям, що годують, проводити КТ з контрастом можна, але в цьому випадку не можна годувати дитину грудьми мінімум дві доби.

Контрастний препарат виводиться з організму природним шляхом протягом доби.

Як проводиться комп’ютерна томографія ліктьового суглоба?

Для успішного проведення діагностики пацієнта просять максимально зручно розміститися на кушетці. Це дуже важливо! Адже під час процедури, щоб зображення були чіткими, рухатися не можна. Кільце томографа обертається навколо досліджуваної зони. Пацієнт не буде у закритому просторі в томографі, можете не боятися цього. Проведення комп’ютерної томографії без розмаїття займає лише кілька хвилин. Якщо ж дослідження проводиться з використанням контрастної речовини, процедура займе максимум двадцять хвилин. Оператор і лікар перебувають у сусідній кімнаті, де відбувається обробка та розшифрування отриманих даних. Зв’язок із пацієнтом підтримується за допомогою спікерфону.

Ціна КТ ліктьового суглоба в Києві

У сучасному діагностичному центрі «Смарт Діагностика» можна легко записатися та пройти дослідження. Ціна КТ ліктьового суглоба без контрасту становить 1050 грн, з контрастом – 2250. «Смарт Діагностика» знаходиться у Києві, вул. Вишгородська 69 (площа Шевченка). Працюємо для вас із 8.00 до 23.00. Під час обстеження у неділю ви отримуєте знижку в 10% (крім досліджень з використанням контрастної речовини та обстежень легень).

  Записатися на прийом

  Запишіться на прийом і отримайте відповідь на хвилюючі вас питання про стан вашого здоров'я