КТ органів грудної порожнини

КТ грудної порожнини – це сучасний метод комп’ютерної діагностики, який дозволяє отримати максимально точні дані про досліджену зону. Комп’ютерна томографія – це абсолютно безпечний метод діагностики, неінвазивний метод та не травматичний для пацієнта. КТ застосовується в сучасній медицині для дослідження грудної порожнини, тканин, кісток, м’язів і т.д.

КТ грудної клітини дає можливість своєчасно отримати інформацію про серце, грудну клітину, легкі та великі судини. В результаті дослідження пацієнт та його лікар отримують пошарове 3D зображення всіх органів грудної порожнини. КТ – це сучасна та безпечна альтернатива рентгенографії, без шкоди для організму пацієнта.

Коли необхідно зробити комп’ютерну томографію грудної порожнини

Лікар може відправити пацієнта на комп’ютерну томографію грудної порожнини при:

 • підозрі на наявність онкопатології легень та середостіння;
 • підозру на плеврит або абсцес;
 • туберкульозі та пов’язаними з ним порушеннями;
 • підозру на наявність грижі діафрагми;
 • тромбоемболії або її ускладнення;
 • паразитарних ушкодженнях органів грудної клітки;
 • патології органів середостіння та грудної клітини;
 • контроль ефективності методу лікування, після операцій.

Також лікар може призначити пацієнту КТ при скарзі на біль у ділянці грудей.

Протипоказанням до проведення КТ органів грудної порожнини може бути вагітність пацієнта, наявність інсулінової помпи, встановлений кардіостимулятор.

Підготовка до КТ органів грудної порожнини

Перед КТ органів грудної порожнини особливої підготовки пацієнта не потрібно. Безпосередньо перед процедурою необхідно зняти усі металеві прикраси та одяг, якщо на ньому є металеві декоративні елементи.

Під час процедури пацієнт повинен лежати нерухомо. Від цього залежить якість знімків. Якщо пацієнт має психоневрологічні патології або біль, які не дають нерухомо лежати якийсь час, то можливе застосування седації.

КТ грудної порожнини фото

Якщо є підозра на наявність новоутворень, пацієнту призначається КТ з контрастом. Контрастна речовина дозволяє побачити точне місце новоутворення та його розміри. Також за допомогою контрастної речовини можна оцінити стан кровоносних судин у зоні, що досліджується. Як контрастна речовина використовується йодовмісна речовина, яка повністю безпечна для людини і буде виведена з організму природним шляхом протягом доби.

Тривалість КТ органів грудної порожнини – від 5 до 30 хвилин, залежно від цілей дослідження та складності.

Записатися на КТ органів грудної порожнини у Києві

Якщо вам необхідно записатися на КТ органів грудної порожнини, то рекомендуємо вибрати саме наш діагностичний центр Smart Діагностика.

Наші переваги:

 • Сучасне обладнання останнього покоління;
 • Кваліфіковані медичні спеціалісти;
 • Доступна ціна на КТ; наявність знижок;
 • Європейські стандарти щодо обслуговування пацієнтів.

Записатися на КТ органів черевної порожнини можна за телефоном +38(098) 678 87 87 або записатись онлайн на нашому сайті. Діагностичний центр Smart Діагностика знаходиться за адресою: Київ, вул. Вишгородська 69 (площа Шевченка).

  Записатися на прийом

  Запишіться на прийом і отримайте відповідь на хвилюючі вас питання про стан вашого здоров'я