КТ шийного відділу в київському медичному центрі Smart-Діагностика на Оболоні
Сучасне дослідження – КТ шийного відділу хребта – з успіхом застосовується для діагностування патологій у хребцях, спинному мозку, хребетному каналі.
При цьому томографія шиї дозволяє лікарю виявити не лише порушення кісткової тканини. КТ допомагає діагностувати патології в м’яких тканинах, що оточують міжхребцеві диски, оцінити ступінь ураження пухлиною великих судин (головний метод променевої діагностики), поширеність процесів у просторах клітковини шиї. Задіяно КТ і для оцінки стану лімфатичних вузлів шиї.
Пройти обстеження можна у медичному центрі Smart-Діагностика (Оболонь, Київ).
Особливості комп’ютерної томографії шиї
Триває КТ недовго (на відміну від МРТ): займає близько півгодини.
Якщо порівнювати КТ та МРТ шийного відділу хребта, то патології організму візуалізують обидві методики. Але друга інформує лише про стан м’яких тканин, а перша переважно застосовується для оцінки здоров’я кісток, інших твердих тканин.
Щодо опромінення при КТ шиї: оскільки методика включає задіяння рентгенівських променів, більшість пацієнтів побоюються, що така діагностика шкідлива для здоров’я. Але побоювання є абсолютно невиправданими. Завдяки сучасному обладнанню променеве навантаження низьке, воно біологічно обумовлене. Загальна доза опромінення, одержувана пацієнтом під час проведення КТ-обстеження зазвичай трохи більше 15 мЗв.
Цей метод нешкідливий для здоров’я, діагностика щодо нього допускається не один раз на рік. Кожна комп’ютерна томографія неодмінно контролюється лікарями-анестезіологами медцентру Smart-діагностика.
Лікар може направити на КТ із контрастуванням. Що це? Такий метод діагностування високоточний, передбачає введення в організм препарату, що містить йод. Вводять контраст внутрішньовенно, під час сканування зони, що обстежується, за допомогою інжектора.
Яка ціна діагностики у медичному центрі, проконсультують менеджери Smart-Діагностики. Вартість додаткових послуг (додаткове контрастування, СКТ у динаміці, пероральне посилення, тощо) – також інформація, яку нададуть під час консультування.
КТ шийного відділу хребта: коли призначають
Лікар направить на діагностику для:
- оцінки деформації дисків під час їх стирання, випинання, зміщення або провалу;
- виявлення ознак остеохондрозу.
А також – при нестандартному перебігу захворювань структур шиї, пораненнях, травмах шиї тощо.
Систематичні головні та болі в районі шиї неясного походження, больові відчуття в плечовому поясі, шум у вухах, запаморочення, потемніння в очах, часті непритомності, пальці, що неміють, «розлиті» болі від шиї до рук, підвищення артеріального тиску, проблеми з пам’яттю та увагою – такі симптоми роблять актуальним проведення КТ шиї.
Як готуються до КТ шийного відділу
Чи є якісь обмеження для пацієнта перед проведенням КТ шийного відділу хребта? Процедура якоїсь особливої підготовки не потребує. Але, наприклад, за пару годин до КТ шиї з контрастуванням утримуються від їжі, а за півгодини до проведення діагностики не слід нічого пити.
Перед проходженням процедури знімають із себе металеві предмети, прикраси (якщо такі є), оскільки їхнє зображення може спотворити результати, нашаруватись на знімки.
Що беруть із собою на комп’ютерну томографію
Якщо пацієнт проходить КТ шийного відділу вперше, йому слід взяти із собою напрямок. У тому випадку, коли для пацієнта така діагностика не перша, важливо неодмінно показати фахівцеві результати проведених раніше досліджень.