Магнітно-резонансна томографія малого таза у жінок

Магнітно-резонансна томографія органів малого таза широко використовується в гінекології, хірургії, урології, онкології та інших областях медицини. Дослідження призначається для виявлення структурних аномалій, оцінки характеру додаткових утворень, контролю над динамікою змін при прогресуванні патології, а також на тлі проведеної терапії. МРТ дає можливість точно діагностувати захворювання жіночих статевих органів, кишечника, лімфатичних вузлів і сечового міхура.

Обмежені або дифузні ураження сечостатевого тракту успішно виявляються шляхом дослідження пацієнтки в різних режимах МРТ, а також із застосуванням контрастної речовини.

Парамагнетик (контраст)

Контрастні речовини можуть вводитися внутрішньовенно, що необхідно для отримання більш чіткого зображення. Найчастіше внутрішньовенний контраст в своєму складі має хелат гадолінію.

Перед проведенням магнітно-резонансного дослідження пацієнтці потрібно виконати біохімічний аналіз крові, що необхідно для контролю над рівнем креатиніну. В МРТ центрі SMART-діагностика надається можливість пройти обстеження за доступними цінами і в найкоротші терміни.

Контрастну речовину на основі хелати гадолінію є більш безпечним порівняно з йодовмісними агентами, які також застосовуються для проведення рентгенодіагностики. Алергічні реакції реєструються вкрай рідко, приблизно в 0,03-0,1% випадків.

Звертаємо увагу на більш низьку нефротоксичність контрасту на основі хелати гадолінію, що дає можливість проводити магнітно-резонансну томографію у пацієнтів з нирковою недостатністю. При використанні йодовміщуючої агента особливо важливо контролювати показники функціонування нирок, що потрібно для попередження розвитку гострої та прогресування хронічної ренальної недостатності.

Устаткування центру магнітно-резонансної томографії SMART-діагностика представлено апаратом Philips Intera 1,5 Т, в переваги якого входить:

 • висока точність дослідження, що дозволяє виявити патологічні вогнища невеликого розміру, наприклад, кісти, пухлини, а також виявити структурні аномалії розвитку органів;

   

 • можливість контролювати динаміку на тлі проведення терапії;

   

 • отримання тривимірного зображення високої якості;

   

 • висока швидкість діагностики, що особливо важливо для виявлення патології на ранній стадії. Завдяки сучасним технологіям вдається прицільно досліджувати кожен орган і значно скоротити тривалість обстеження, що підвищує якість діагностики і комфорт для пацієнта.

МРТ малого таза часто проводиться за призначенням лікаря з метою первинної діагностики, а також при необхідності підтвердити або спростувати діагноз. Щоб томографія була максимально інформативною, пацієнту необхідно надати результати вже проведених обстежень. Це дає можливість індивідуально підібрати режим дослідження для кожної людини.

Ціни на МРТ малого таза в центрі SMART-діагностика значно нижче, ніж в інших клініках, які надають послуги з проведення томографії, що не може не радувати.

У більшості випадків пацієнт може отримати результати діагностики вже через 2 години після дослідження. При необхідності більш ретельної розшифровки МРТ висновок лікаря може бути готове протягом тижня. У такому випадку від пацієнта може знадобитися додаткова медична документація (результати попередніх досліджень).

Абсолютні протипоказання до проведення магнітно-резонансної томографії включають:

 • наявність кардіостимулятора у пацієнта;

   

 • важку алкогольну або наркотичну інтоксикацію;

   

 • наявність металевих елементів в тілі, наприклад, скоб, кліпс, осколків, які при дослідженні можуть змінювати своє розташування і травмувати внутрішні органи;

   

 • неконтрольоване психічний розлад, епілепсію;

   

 • відсутність можливості знаходитися нерухомо протягом певного відрізка часу (тремор);

   

 • нестабільний стан пацієнта (необхідність проведення штучної вентиляції легенів або безперервного контролю над рівнем артеріального тиску);

   

 • вагітність.

  Записатися на прийом

  Запишіться на прийом і отримайте відповідь на хвилюючі вас питання про стан вашого здоров'я