Магнітно-резонансна томографія (МРТ) голови

Магнітно-резонансна томографія – сучасний неінвазивний метод дослідження, в якому використовуються магнітне поле, що дозволяє отримати детальне зображення головного мозку для якісної діагностики. МРТ – абсолютно безпечна процедура, яка не шкодить здоров’ю пацієнта, якщо немає протипоказань на проведення даної діагностики.

Показання

Мрт голови в Києві роблять або за направленням лікаря, або якщо для проведення діагностики є причини. Патології різних ділянок голови можуть викликати найрізноманітніші симптоми, і визначити їх причину можна тільки після детального дослідження.

Найпоширеніші з них:

 • аневризми;
 • головні болі без зрозумілої причини;
 • регулярні запаморочення;
 • наявність пухлин або підозри на них;
 • вегето-судинна дистонія;
 • розсіяний склероз;
 • перенесений інсульт;
 • метастатичні ураження;
 • гіпертензійного синдром;
 • кавернозна ангіома;
 • необхідність перевірки і контролю після проведення операції.

Даний метод діагностики (МРТ головного мозку) допомагає лікареві поставити правильний діагноз і призначити відповідне лікування при скаргах пацієнта на запаморочення, проблеми з пам’яттю, запамороченнях, струси мозку, підозри на інсульт, нападах ДЦП (дитячий церебральний параліч).

Процедура повністю безпечна для дітей. Її призначають досить часто для виявлення можливих відхилень у розвитку і виключення патологічних змін.

Протипоказання

Незважаючи на безпеку процедури, важливо враховувати протипоказання. Пацієнти повинні знати про можливі ризики, а лікуючий лікар повинен проінформувати їх. Всі обмеження обговорюються з фахівцем, серед них є відносні і абсолютні. Перші не виключають можливість проведення дослідження, остаточне рішення залежить від стану людини та особливостей його організму. До них відносять:

 • вагітність (до 6 місяців);
 • психічні захворювання;
 • клаустрофобію;
 • наявність серцевих протезів клапанів;
 • неможливість збереження нерухомості пацієнтом;
 • наявність інсулінової помпи.

При наявності абсолютних протипоказань проводити обстеження не можна з огляду на підвищених ризиків для здоров’я пацієнта. До них відносять:

 • наявність металевих, феррімагнітних і електронних імплантатів;
 • наявність внутрішньочерепних гомеостатических і аортальних кліпс;
 • присутність штучних пристроїв серцевого ритму;
 • вага пацієнта вище 130 кг і об’єм тіла понад 136 см;
 • наявність металевих осколків у організмі;
 • наявність металевих брекетів.

Мрт голови з контрастом

Дослідження з контрастуванням проводиться на МРТ апараті з використанням інжекторного шприца. Вона відрізняється необхідністю введення спеціальних перамагнетичних препаратів, що вводяться внутрішньовенно. Це сприяє підвищенню чутливості і отримання більш детальних знімків. Це дає можливість оцінити повну картину стану мозку, побачити зміни органу або розглянути зміни.

Також процедура сприяє виявленню захворювань, в тому числі онкологічних, на самих ранніх стадіях їх розвитку, що гарантує своєчасний початок лікування. Ціна мрт голови з контрастом включає в себе дослідження головного мозку і введення контрастної речовини внутрішньовенно, що підвищує ефективність виявлення доброякісних і злоякісних утворень в мозку.

Дослідження головного мозку при наявності пухлин в голові, а також при підтвердженій онкології проводиться тільки з введенням контрастної речовини. За допомогою контрасту можливо визначити розмір новоутворення, а також виявити метастази.

Підготовка

Зробити мрт голови можна без тривалої підготовки. Перед діагностикою варто підготувати результати попередніх досліджень, якщо такі є, щоб порівняти результати досліджень в динаміці. Пацієнт заповнює анкету, яка дозволяє оцінити всі ризики і виникнення потенційних проблем. Важливо надати направлення лікуючого лікаря.

Потрібно прибрати всі електронні пристрої, металеві прикраси і інші речі (наприклад, монети, слухові апарати, шпильки, електронні карти або металеві ґудзики). У кабінеті заборонено використання мобільних телефонів та інших електронних пристроїв. Перед проведенням обстеження пацієнту будуть запропоновані беруші захищають його від шуму апарату.

Перед проведенням МРТ з контрастуванням лікар може зажадати проведення додаткової підготовки, якщо вона буде потрібно. Потрібно обов’язково попередити співробітника компанії Smart-MRT про наявність клаустрофобії незалежно від ступеня її вираженості.

Проведення МРТ

Процедура проведення дослідження проводиться строго за затвердженим протоколом, що відповідає всім міжнародним медичним нормам. Спочатку пацієнта просять зняти всі металеві та електронні прилади і речі. Потім він розміщується на великому столі.

Спеціаліст стежить, щоб пацієнт правильно зафіксував голову і перебуває в зручному положенні.

Людину поміщають всередину апарату, де йому потрібно буде провести від 15 хвилин. Якщо дослідження головного мозку проводиться з контрастуванням, процедура може зайняти до 50 хвилин. МРТ дослідження головного мозку проводиться під наглядом лаборанта за пацієнтом, при необхідності рентген-лаборант може давати вказівки пацієнту для підвищення результативності дослідження і поліпшення якості знімків. У разі непередбачених обставин або дискомфорту клієнта процедуру можна призупинити або припинити.

При проведенні МРТ можливість виникнення побічних ефектів мінімальна, в большості випадків вони з’являються після використання перамагнетичних речовин. Пацієнту важливо попередити фахівця або лікуючого лікаря про всі особливості організму, в тому числі про алергіях і негативних реакціях на препарати.

Іноді після діагностики можуть з’являтися свербіж, почервоніння шкірних покривів, рідше – набряк Квінке. Це відбувається вкрай рідко, і найчастіше є індивідуальною реакцією. Перед записом на процедуру пацієнту варто отримати консультацію алерголога, якщо є схильність до будь-якого виду алергії.

Мрт голови: ціна в Києві

Вартість мрт голови в центрі Smart-MRT може варіюватися в залежності від виду дослідження (від 1300 гривень – стандартне дослідження, з контрастуванням – 3000 гривень). В ціну стандартного дослідження МРТ голови входить плівка і висновок лікаря в паперовому вигляді або на e-mail. В ціну дослідження головного мозку з контрастом додатково входить запис дослідження на диск. Також можливо проведення діагностики головного мозку з функцією епі (2050 гривень) і з оцінкою ліквороток (1450 гривень).

Можливі додаткові витрати: запис діагностики на диск обійдеться в 40 гривень, на флешнакопичувач – 180 гривень. Якщо дослідження не було пройдено, клієнт оплачує витратні матеріали – 60 гривень за стандартну процедуру і 300 гривень за проведення МРТ з введенням контрастної речовини.

У компанії дослідження проводиться за допомогою сучасного томографа PHILIPS 1.5 Tesla. Апарат дозволяє провести діагностику пацієнтам і отримати результати протягом 2-х годин (або на наступний день, в залежності від складності обстеження).

  Записатися на прийом

  Запишіться на прийом і отримайте відповідь на хвилюючі вас питання про стан вашого здоров'я