МР ангіографія артерій головного мозку

Коли ви постійно відчуваєте втому, хоча навіть нічим особливо не займалися, коли так крутиться голова, з’являється дивний шум у вухах, коли перед очима серпанок, спостерігається легка дезорієнтація – слід перевірити судини головного мозку. Головний процесор, зосередження думок та спогадів, орган, який забезпечує координацію діяльності всього організму – головний мозок. Для його правильного функціонування потрібне безперешкодне кровопостачання. Будь-яке порушення харчування мозку може призвести до дестабілізації всього організму. Як правило, для встановлення причин поганого самопочуття потрібне комплексне обстеження. У разі підозри на порушення мозкової діяльності найкраще підходить магнітно-резонансна ангіографія судин головного мозку від компанії Smart-діагностика.

Що таке МР ангіографія

МР ангіографія судин головного мозку є особливим видом дослідження із застосуванням технологій, які допомагають розрізнити кров і статичні ділянки плоті. Це конче необхідно для обстеження харчування одного з найскладніших органів людини. Магнітно-резонансна ангіографія безпечна, тому що під час обстеження використовується лише магнітне поле та радіохвилі. В результаті обстеження лікар:

 • бачить зміни судин;
 • виявляє аномалії розташування та будови систем судин;
 • визначає ступінь стенозу;
 • встановлює ширину просвіту.

Спеціальний режим діагностики допомагає провести ретельне дослідження, без застосування контрастної речовини. Можливість розрізнити статичні та динамічні ділянки допомагає побачити лікарю, де відбувається збій у постачанні мозкової речовини. Інтракраніальні судини та судини у шиї потребують об’єктивної оцінки у разі підозри на порушення мозкової діяльності.

До того ж використання МР ангіографії не обмежене будь-якими протипоказаннями. Цей тип дослідження широко застосовують всім вікових груп пацієнтів.

Які показання до МР ангіографії артерій головного мозку

Призначення на проведення магнітно-резонансної ангіографії надає лікар після детального обстеження пацієнта. Як правило, у нього виникають в’ялопоточні або явно виражені симптоми, що дає привід для більш детального дослідження.

До показань для МР ангіографії артерій мозку можна віднести:

 • підозра на патології різного походження (атеросклероз, аневризми енцефалопатію тощо);
 • мальформацію судин;
 • інсульти різного ступеня ураження;
 • тромби, пухлини, гематоми;
 • звуження судин;
 • коригування лікування та післяопераційне спостереження.

Звичайно ж даний вид діагностики не є автономним та застосовується в ході комплексної системи обстеження. МР від компанії Smart-Діагностика можна вважати найбільш ефективним методом підтвердження або спростування раніше встановленого діагнозу, прийняття своєчасних коригувальних рішень для покращення самопочуття пацієнта.

Як підготуватися до МР ангіографії артерій головного мозку

МР ангіографія артерій мозку не вимагає додаткових підготовок. Усього можна виділити чотири основні етапи проведення МР:

 1. Попередній. Пацієнт знімає всі металеві предмети, прибирає прилади та одягає одноразовий костюм.
 2. Старт. Пацієнт розміщується на кушетці, яку поміщають у томограф. Під час процедури важливо зберігати нерухомість тіла.
 3. Процес. Часу обстеження може тривати приблизно півгодини. Медичний персонал уважно спостерігає за пацієнтом та підтримує з ним постійний голосовий контакт.
 4. Завершення. Пацієнт залишає томограф та одягається. Протягом 2 годин він отримує висновок та знімки з результатами обстеження.

Сама процедура не впливає на здатність людини до продовження повсякденної діяльності. Тому відразу після процедури пацієнт може повернутися до звичних справ. Процедура абсолютно нешкідлива і її можуть проходити як немовлята, так і вагітні, починаючи з 13-го тижня.

Вартість та де пройти МР ангіографію артерій головного мозку

Магнітно-резонансна ангіографія артерій головного мозку – доступний спосіб високоточної діагностики, який допоможе визначити причину поганого самопочуття, внести коригування в лікування або призначити своєчасну терапію.

Для мешканців та гостей Києва компанія Smart-Діагностика пропонує чотири основні види ангіографії:

 • артерій;
 • артерій та вен;
 • артерій та шиї;
 • вен.

Вартість МР ангіографії у Києві становитиме від 1150 грн. При комплексному обстеженні артерій та вен процедура коштуватиме від 1550 грн. Дослідження проводиться без розмаїття. У вартість входить плівка та висновок лікаря. Записатись на процедуру можна онлайн.

  Записатися на прийом

  Запишіться на прийом і отримайте відповідь на хвилюючі вас питання про стан вашого здоров'я