МРТ холангіографія – дослідження жовчовивідних шляхів

МРТ холангіографія – це сучасне діагностичне обстеження, яке використовується для аналізу стану жовчного міхура і шляхів пацієнта. Воно відрізняється високою інформативністю, безболезненностью і відсутністю шкідливого впливу на організм. За допомогою магнітно-резонансної томографії можна не тільки визначити загальний стан, але і виявити сторонні тіла, поліпи, зміни в результаті травм.

Коли призначають МРТ холангіографію?

Захворювання печінки дуже поширені через вживання не самої здорової їжі більшістю населення. Вірусні бактерії також негативно впливають не її стан. МРТ жовчовивідних проток призначають в таких випадках:

 1. Камені в жовчному міхурі і протоках.
 2. Звуження жовчних проток.
 3. Дефекти органів з народження.
 4. Для огляду кровоносних судин.
 5. Поліпи і пухлини.
 6. Компресія жовчовивідних шляхів.
 7. Сильні травми цій галузі.

За допомогою МР-холангіографії можна визначити найнебезпечніші хвороби, такі як рак печінки, цироз, гепатити, холецистити. Вона дає можливість спостерігати за відновленням органів після операційного втручання.

МРТ холангіографія: Підготовка до обстеження МРТ печінки і жовчовивідних шляхів

Перед МРТ печінки, жовчного міхура і шляхів потрібна підготовка, яка відрізняє процедуру від обстеження більшості інших органів. Томографія здійснюється натщесерце, пацієнт не повинен приймати їжу мінімум 6 годин до процедури. Додатково протягом двох днів не можна вживати продукти, які викликають сильне утворення газів в кишечнику. Це фрукти і овочі, бобові, молоко, газовані напої і алкоголь, чай, кава, хліб. Рекомендується приймати препарати, що зменшують газоутворення. Про тих чи інших заходах лікар повідомляє кожного пацієнта в індивідуальному порядку.

МРТ холангіографія рідко займає більше 30 хвилин. Перед її проведенням потрібно зняти з тіла одяг з металевими частинками, а також прикраси, біжутерію, знімні протези. Обмеження в томографії стосуються людей з вбудованими кардіостимуляторами, імплантатами, кліпсами та іншими приладами.

Переваги МРТ холангіографії

Магнітно-резонансна томографія жовчовивідних потоків має такі переваги:

 • неінвазивний і безболісність;
 • висока точність візуалізації;
 • не потрібно вводити контрастні речовини;
 • абсолютна безпека.

Введення контрасту не потрібно через наявність в потоках жовчі, яка є природним контрастною речовиною. За допомогою знімків лікарі будують об’ємні зображення, на яких можна розглянути найдрібніші зміни і дефекти, в результаті – поставити правильний діагноз.

Як виглядає МР-томограф?

Стандартне обладнання – це велика труба в формі циліндра з магнітом. Пацієнта поміщають всередину для обстеження. У старих томографах тунель оточує пацієнта повністю, іноді створюючи відчуття дискомфорту. Сучасні апарати мають короткі тунелі, завдяки яким залишається відкритий простір з боків. Вони ефективні при МРТ холангіографії людей із зайвою вагою і страждають на клаустрофобію.

Томографи відкритого типу досить точні, але вони використовують старі магніти, через які страждає якість знімків. Тому не всі види обстежень можливі на таких апаратах. Устаткування виділяє магнітне поле, яке проходить через необхідну область і посилає сигнали на комп’ютер. Вони складають тонкі зрізи, які об’єднуються в цілі знімки. Отримані зображення жовчовивідних проток і інших органів можна розглядати під різними кутами. Це особливо важливо при оцінці стану змінених тканин в результаті хвороби.

Ціна на МРТ печінки і жовчовивідних проток в Києві (прайс-лист)

  Записатися на прийом

  Запишіться на прийом і отримайте відповідь на хвилюючі вас питання про стан вашого здоров'я