МРТ кульшового суглобу

Магнітно-резонансна томографія кульшового суглоба допомагає отримати дані про стан цієї частини тіла. Томограф завдяки хвилям здатний ретельно «розглянути» пацієнта так, що видно структури області обстеження по верствам.

Показання для МРТ кульшового суглоба

 • Наявність перелому.
 • Артроз, артрит.
 • Остеонекроз.
 • Ракові освіти в цьому місці.
 • Інфекції і запалення.
 • Рак кістки.
 • Захворювання скелета (наприклад, Педжета), а також ряд інших подібних недуг.
 • Період спостереження після операції.

Протипоказання для проведення МРТ кульшового суглоба

 • Присутність металевих частин (інсулінової помпи, кардіостимулятора і т. Д.);
 • Якщо людина страждає на клаустрофобію, діагностику можливо провести у відкритому вигляді і шляхом занурення в стан сну (загальний наркоз).
 • МРТ з контрастом заборонена при вагітності, в період годування, а також тим, у кого діагностовано ниркова недостатність хронічного характеру, індивідуальна непереносимість контрасту.

Обмеження

Кращу якість зображень виходить, коли людина нерухома в процесі дослідження. Якщо обстежуваний великої статури, краще провести діагностику в допомогою пристрою відкритого типу.

Що стосується МРТ колінного суглоба, то його рекомендовано виконувати на закритих приладах з високим полем, тому що якість зображення у них краще, ніж у низькопольних апаратах, особливо коли потрібно візуалізувати зв’язки, сухожилля. У ряді випадків, коли потрібно докладний розгляд кісткових тканин, проводиться МСКТ – воно здатне якісніше візуалізувати тканини такого типу.

Переваги, ризики МРТ

При такій діагностиці організм не опромінюється, тому процедуру можна виконувати багато разів. Результати видаються у вигляді знімків в різних площинах з потрібним збільшенням. За допомогою МРТ кульшового суглоба можливо з високим ступенем точності побачити стан, місце розташування всіх елементів, що вкрай важливо для діагностики, подальшого лікування. Це може бути виявлення новоутворень, джерел запалень, дегенерації кістки, остеопорозу на ранніх стадіях, а також артриту, артрозу вдається лише шляхом МРТ.

Використання контрастної речовини

Коли треба дещо уточнити області поширення патології, розмірів цього явища, діагностика проводиться з введенням контрасту. З організму він видаляється протягом доби.

МРТ не є небезпечною для людського організму, проте потрібно дотримуватися певних вимог техніки безпеки.

При використанні седативного ефекту є ризик зайвої седатации.

Імплантовані пристрої, що містять метали, можуть бути зіпсовані або діяти некоректно при проходженні такої процедури.

Є невеликий ризик алергії, якщо введений контраст. Реакції подібного типу, як правило, не дуже сильні, запросто припиняються завдяки лікарським препаратам.

Нефрогенний системний фіброз – нечасто зустрічається ускладнення діагностики з контрастом. Вважають, це результат ін’єкцій людині з незадовільною функцією нирок великих порцій гадолінію, що є основним компонентом контрасту. Якщо провести детальну оцінку органу до введення речовини, то ризик серйозного ускладнення буде мінімальний.

Виробники внутрішньовенних контрастів радять жінкам в період лактації не докладати малюка до грудей близько 1-2 днів по завершенні МРТ з контрастом.

Підготовка до проведення

 1. Можна скористатися особливою одягом або перебувати в своїх речах, коли це наряд вільного крою, без фурнітури з металом.
 2. Якщо необхідно обстеження з контрастом, лаборанту потрібні дані про алергію на ці речовини, про відсутність бронхіальної астми.
 3. Якщо у обстежуваного клаустрофобія, процедуру добре проводити за допомогою пристрою відкритого типу.
 4. Яким чином відбувається МРТ кульшового суглоба?

Звичайний закритий томограф – циліндрична трубка, навколо якої розташовані магніти. Бувають відкриті пристрої, де магніт оточує обстежуваного не з усіх боків, а простір збоку залишається відкритим. Використання пристроїв такого виду (частіше вони з низькою підлогою) підходить тим, хто страждає на клаустрофобію або має велику вагу. Сьогодні з’являються апарати відкритого типу, що дозволяють отримувати відмінне якості зображень, на відміну від більшості томографів відкритого типу, в яких поле нижче, а картинка гірше.

При обстеженні тазостегнової області проводять установку котушки на область кульшового суглоба. МРТ-дослідження повністю безболісно, ​​проте ви можете відчути тепло в тому місці, де проводять діагностику. Це абсолютно нормальна реакція на дію поля. Зазвичай пацієнт протягом обстеження знаходиться в апаратній МРТ сам, хоча між фахівцем і пацієнтом існує двостороння аудіо зв’язок, а доктор спостерігає за пацієнтом. Після закінчення діагностики не потрібно часу на адаптацію.

У процесі діагностування на обстежуваному не повинно знаходитися предметів з металу. Процедура проводиться в положенні лежачи, при цьому руки, голова, груди повинні бути зафіксовані. Перебуваючи на поверхні столу, людина розташовується таким чином, щоб тазостегновий суглоб був в межах дії томографа. У процесі дослідження кільце починає обертатися навколо місця діагностики. При цьому потрібно лежати не рухаючись – це є запорукою отримання максимально хорошого знімка. Процедура не заподіює хворобливих відчуттів. Як правило, за бажанням при обстеженні може бути присутнім будь-хто з близьких.

Як підготуватися до МРТ кульшового суглоба

Все, що потрібно для виконання процедури, – напрямок від доктора, зображення попереднього обстеження (коли вони є), виписка з амбулаторної картки, інші записи про стан пацієнта.

Коли готові результати обстежень?

Зазвичай результати МРТ є вже через годину, в більш складних випадках – через добу.

Магнітно-резонансна томографія для дитини

Певних обмежень обстеження за віком за допомогою томографа немає. Важливий аспект – можливість фіксації малюка з метою отримання якісних знімків. Умовне обмеження – 7 років. Фахівці центру допоможуть вам у підготовці до МРТ кульшового суглоба. Ви можете попередньо проконсультуватися по телефону, забронювати час обстеження.

Що стосується тривалості процедури, то це 30 хвилин – для звичайного МРТ-дослідження тазостегнового суглоба, 1 година – для діагностики з контрастом. Контраст вводять в залежності від показань.

Цена на МРТ тазобедренного сустава в Киеве (прайс-лист)

  Записатися на прийом

  Запишіться на прийом і отримайте відповідь на хвилюючі вас питання про стан вашого здоров'я