Магнітно-резонансна томографія (МРТ) молочних залоз

Магнітно-резонансна томографія молочних залоз – це безпечна і ефективна процедура, яка проводиться з метою виявлення раку або інших патологій. МРТ молочних залоз у Києві – оптимальний метод діагностики за допомогою радіохвиль і магнітного поля. В діагностичному центрі Smart-Діагностика виконується дослідження на сучасному обладнанні PHILIPS 1.5 Tesla.

Показання для проведення МРТ молочних залоз

МРТ молочних залоз робиться за направленням лікуючого лікаря або в разі дискомфорту, больових відчуттів в області грудей.

Чому роблять МРТ молочних залоз:

 • виключення раку молочних залоз;
 • визначення ступеня поширення раку молочних залоз. Для вимірювання розміру пухлини і пошуку нових вогнищ раку;
 • визначення стану імплантів;
 • оцінка динаміки результативності лікування (для жінок, які проходять лікування після виявлення раку молочних залоз, а також, для перевірки наявності нових утворень в інший молочній залозі і поширення в лімфатичні вузли).

Дослідження потрібно проводити для діагностики захворювань, регулярного контролю вже наявних проблем і для планування операційного втручання. Також МРТ молочних залоз є оптимальним способом контролю стану пацієнта після операції, але не раніше ніж через 1 місяць після хірургічного втручання. Процедура проводиться безболісно.

Рекомендується виконувати дослідження МРТ молочних залоз як доповнення до мамографії та УЗД. Разом ці дослідження можуть надавати більш повну інформацію рентгенологу і лікарю-онкологу. Відповідно, магнітно-резонансна томографія молочних залоз – це більш розгорнутий метод діагностики для лікуючого лікаря.

Протипоказання

Існують певні протипоказання для проведення магнітно-резонансної томографії молочних залоз:

 • наявність металевих елементів;
 • присутність кардіостимуляторів та інших електронних приладів;
 • клаустрофобія;
 • неможливість зберігати нерухомість під час дослідження;
 • затискачі, що застосовуються при аневризмах;
 • металеві стенти всередині кровоносних судин.

Також протипоказанням до проведення дослідження може бути обмеження по вазі і об’єму пацієнта. Не всі апарати розраховані на велику вагу, і цю інформацію потрібно уточнити перед записом.

Коли рекомендується робити МРТ молочних залоз

МРТ молочних залоз проводиться з 8-го по 14й день менструального циклу. У цей період візуалізація тканин молочних залоз інформативніша.

МРТ молочних залоз з контрастом

Томографія молочних залоз виконується тільки з введенням контрастної речовини. Без контрасту МРТ молочних залоз проводиться тільки для перевірки цілісності імплантат.

Під час сканування вводиться контрастна речовина, це спеціальний препарат, який дозволяє краще візуалізувати тканини молочних залоз (дозволяє відрізняти здорові тканини від змінених).

Лікар-рентгенолог визначає наявність раку за ступенем і характером накопичення контрасту в уражених клітинах грудей і лімфатичних вузлах.

Контрастна речовина, що застосовується при дослідженні, є безпечною – вона самостійно виводиться з організму з сечею протягом 12 годин після введення.

Підготовка до процедури

Дослідження без контрастування не вимагає підготовки, якщо у пацієнта немає протипоказань. Якщо процедура має на увазі введення контрасту, пацієнт повинен попередити співробітника центру Smart-Діагностика про можливі алергічні реакції і наявності клаустрофобії. Важливо надати анамнез мамолога або онколога (якщо такий є в наявності), результати попередніх досліджень МРТ (мамографії або УЗД) та інші документи, пов’язані з актуальним або передбачуваним діагнозом.

Проведення дослідження

Перед проведенням МРТ пацієнт повинен зняти з себе всі металеві прикраси, аксесуари, а також залишити мобільний телефон та інші електронні прилади. Пацієнт лягає на стіл сканера животом вниз. Для проведення дослідження використовуються спеціальні котушки і поролонові підставки з отворами, які дозволяють не здавлювати груди під час процедури. Дослідження проходить протягом 40 хвилин. МРТ молочних залоз відбувається під наглядом персоналу центру Smart-Діагностика. Важливо звести до мінімуму будь-які рухи, так як вони сприяють не інформативності результатів дослідження.

Мрт молочних залоз: ціна в Smart-Діагностика

Ціна МРТ молочних залоз в Києві залежить від типу дослідження: з контрастом або без. Дослідження грудей в центрі Smart-Діагностика обійдеться в 4200 гривень з контрастним посиленням, а МРТ імплантів коштує 2300 гривень, ця процедура проводиться без введення контрастної речовини. У вартість входять плівка, запис дослідження на DVD-диск і висновок лікаря в друкованому вигляді. Можливі додаткові послуги: запис на флешнакопітель (180 гривень). У разі непройденого обстеження з різних причин пацієнтові необхідно оплатити видаткові матеріали – 60 гривень без контрастування і 300 з підготовкою для введення контрастного препарату.

Дослідження проводяться на сучасному томографі PHILIPS 1.5 Tesla. Вага пацієнта повина бути не більше 130 кілограм, а розмір грудей до 4го розміру.

При онлайн записі на прийом клієнт отримує знижку 5%.

  Записатися на прийом

  Запишіться на прийом і отримайте відповідь на хвилюючі вас питання про стан вашого здоров'я