МРТ мошонки, яєчок, статевого члена

Тривожний стан, нервозність, невдачі на роботі та в особистому житті, больові відчуття або погане самопочуття – це лише кілька наслідків невчасного звернення до лікаря. Недоліковані інфекції, неувага батьків або недбалість до свого здоров’я може стати критичним для чоловіка. Не всі захворювання мають яскраві прояви, тому регулярне обстеження та увага до здоров’я статевих органів може забезпечити виявлення та лікування до запуску незворотних змін у функціонуванні органів мошонки.

Сучасні діагностичні методи значно спростили життя пацієнтів. МРТ дозволяє виявити захворювання навіть на ранніх стадіях появи, у тому числі якщо вони протікають безсимптомно. Профільна магнітно-резонансна томографія, яку пропонує Smart-діагностика, допомагає отримати детальне зображення статевих органів: мошонки, члена та яєчок. У деяких випадках допускається використання контрастів, для якісного відображення конкретних областей, що досліджуються.

Коли виникає гостра потреба скористатися МРТ

МРТ органів мошонки не звичайна процедура. Хоч вона і безболісна, але деякі пацієнти вважають за краще без крайньої необхідності не вдаватися до цієї процедури. Лікарі можуть призначити МРТ у деяких випадках:

  • якщо обстеження показало явно виражені зміни статевих органів: зміна розміру, фарбування шкірних покривів, скупчення рідини в тканинах, ущільнення та ін;
  • якщо пацієнт скаржиться на різкий або постійний біль, неприємні відчуття під час сечовипускання;
  • якщо спостерігається порушення у статевому житті;
  • якщо є проблеми із зачаттям, ведеться активний пошук та усунення порушень репродуктивної функції;
  • якщо були травми чи пацієнт переніс інфекційні захворювання;
  • якщо потрібне підтвердження необхідності хірургічного втручання;
  • якщо інші методи обстеження виявили проблем, і лікування зайшло в глухий кут.

У будь-якому випадку, перш ніж приступити до обстеження, пацієнт повинен отримати консультацію спеціаліста та направлення на МРТ.

Які захворювання мошонки, яєчок, статевого члена вимагають діагностування МРТ

Своєчасна діагностика та призначення правильного лікування може зберегти здоров’я та тривалу репродуктивну функцію пацієнта. Smart-діагностика пропонує обстеження на високоточному обладнанні із зазначенням усіх патологічних змін. Серед безлічі можливих дисфункцій та захворювань статевих органів, можна виділити дві великі підгрупи: з явно вираженими симптомами та безсимптомні. Перші найчастіше легко діагностуються та піддаються лікуванню на ранніх стадіях. А з другою групою справи значно складніші. Давайте розберемо докладніше.

Симптомів захворювань, за яких необхідно пройти МРТ яєчок та інших органів статевої системи, може бути кілька:

  • больові відчуття, набряклість, почервоніння мошонки (запалення яєчок та придатків, варикозне розширення вен гроздевидного сплетення);
  • дискомфорт та тяжкість в області мошонки (водянка яєчка, кіста придатка яєчника);
  • інтенсивний біль, набряк, нудота та блювання (перекрут яєчка);
  • збільшення молочних залоз, депресія, остеопороз (атрофія яєчок);
  • аномалія розвитку (неопущення яєчок у порожнину мошонки).

Відсутність явних симптомів характерна для таких захворювань за таких умов:

  • хронічна форма захворювання (запалення яєчок та придатків);
  • вроджені особливості (водянка яєчка);
  • супутня патологія при іншому захворюванні, наприклад, геморої (варикозне розширення вен гроздевидного сплетення);
  • доброякісне новоутворення (незначні розміри кісти придатку яєчника);
  • доброякісні та злоякісні освіти.

Якщо уважно вивчити два списки, то можна зробити висновок, що те саме захворювання у різних пацієнтів можуть протікати по-різному: як з явним проявом симптоматики, так і без нього. Лікар може діагностувати захворювання у разі звернення пацієнта за допомогою або під час регулярного огляду. Як правило, чоловіки різного віку однаково можуть зіткнутися з необхідністю якісного та точного діагностування. Наприклад, рак яєчка – одне з найпоширеніших захворювань. Рання діагностика та виявлення утворень у цій залозі може врятувати життя пацієнта.

Як підготуватися до МРТ мошонки

МРТ сечостатевої системи чоловіка – це високоефективна і в той же час вкрай нескладна процедура. Пацієнту не потрібно проводити якісь обов’язкові ритуали перед процедурою. У статевому помірності, спеціальній дієті або додаткових гігієнічних процедурах абсолютно немає необхідності. При цьому сама процедура триватиме від 25 хвилин до години.

Варто окремо приділити увагу техніці безпеки. Приміщення з апаратом МРТ насичене магнітними полями, тому дуже важливо перед процедурою позбавитися всіх металевих предметів. Пацієнту необхідно буде зняти:

  • прикраси, пірсинг та годинник;
  • мобільний телефон та іншу апаратуру;
  • знімні протези з металевими компонентами.

Обов’язково перевірте кишені, зніміть ремені із пряжками та інші аксесуари, які містять деталі з металом. Магнітно-резонансна дія не створює небезпеки для людини, але метал може нагрітися, спричинивши опіки та інші неприємні наслідки. За дотримання правил безпеки процедура обстеження пройде швидко та безболісно.

Коли не варто робити магнітно-резонансну томографію

Як слідує з попереднього розділу, ми можемо описати деякі виняткові випадки, коли МРТ статевих органів просто неможливо зробити. Існує два категоричні протипоказання:

  • наявність металевих предметів усередині людини: протези, скоби, затискачі тощо;
  • наявність незнімних апаратів: слухові апарати, кардіостимулятори та ін.

До обмежуючих факторів застосування даного виду діагностики можна віднести деякі специфічні захворювання та стани:

  • клаустрофобія: пацієнт має пробути деякий час у закритому просторі
  • гіперактивність: пацієнт повинен бути нерухомим для якісної діагностики
  • важкий фізичний стан: лікар повинен оцінити ризики для життя та здоров’я пацієнта
  • татуювання з металевими компонентами: пацієнт відчуватиме неприємні відчуття на шкірному покриві

При проходженні МРТ яєчок або МРТ статевого члена з контрастною речовиною можливі алергічні реакції на гадоліній. Також такий тип діагностики не підійде для пацієнтів із нирковою недостатністю.

Як відбувається процес обстеження

Розрізняють два види обстеження: із застосуванням контрасту та без.

Сама процедура здійснюється за стандартним сценарієм. Перед початком процедури пацієнту пропонують звільнитися від усіх металевих предметів. Потім помічник проводить його в кімнату з МРТ. Сам прилад є циліндричного вигляду капсулу, всередині якої знаходиться вільний простір. Пацієнт лягає на кушетку, яку під час процедури буде поміщено всередину апарату. Помічник виходить із приміщення. Під час обстеження чоловік перебуває у навушниках. Вони допомагають підтримувати зв’язок з помічником, нівелюють шум від роботи пристрою і транслюють розслаблюючу музику для створення комфортної атмосфери під час процедури.

У разі, якщо обстеження проводитися із застосуванням контрастної речовини (гадоліній), то пацієнту перед поміщенням у капсулу вводять препарат у ліктьову вену. Як правило, такий вид діагностики добре підходить для виявлення пухлин, запалень та новоутворень. Гадоліній контрастно підсвічує тазові та пароаоральні лімфатичні вузли, що дозволяє чітко виділити на знімку патологічні зміни у м’яких тканинах.

Під час обстеження, лікар бачить у себе на моніторі: яєчка та їх придатки, оболонку, судини та нерви, грозневидне сплетення і сім’явивідну протоку. Після процедури лікар-рентгенолог проводить розшифровку даних. Це може тривати від 30 хвилин до 3 годин. У складних випадках для обробки даних потрібна участь консиліуму лікарів, тоді розшифровка може тривати до 3 днів. Всю інформацію пацієнт отримує в електронному вигляді або, за бажанням, у друкованій формі.

Що вибрати МРТ органів мошонки або КТ

МРТ статевого члена та інших органів мошонки – це спосіб діагностики, у якому магнітно-резонансне полі допомагає відтворити детальне зображення м’яких тканин пацієнта. Датчики апарату вловлюють вплив магнітного поля на тканини людини і навіть у процесі роботи апарат видає характерні клацання та клацаючі звуки. Вплив магнітного поля для людини практично нешкідливий, особливо якщо врахувати, що час сеансу обмежений.

Під час комп’ютерної томографії випромінювання дозволяє чітко розрізнити щільні тканини: кістки, суглоби. У цьому патологія самих органів залишається недостатньо вивченої. Рентгенівські промені КТ мають шкідливий вплив на систему спермотогенезу пацієнта. Для людей, які налаштовані на зачаття та народження здорової дитини, такий вид діагностики краще не застосовувати.

    Записатися на прийом

    Запишіться на прийом і отримайте відповідь на хвилюючі вас питання про стан вашого здоров'я