МРТ Оболонь: підготовка та правила проведення

Магнітно-резонансна томографія вважається сучасним способом діагностики здоров’я та контролю всього стану організму. За рахунок всебічних проекцій та різних локацій для дослідження можна перевірити окремі ділянки або повністю тіло. Це дозволяє без оперативного втручання поставити діагноз та призначити відповідне лікування. У медичній клініці Smart-діагностика на Оболоні всі пацієнти отримують профільне обслуговування та повноцінне обстеження за доступною вартістю. Для діагностики використовується високоякісне обладнання з великою функціональністю, тому можна запобігти неточності у постановці діагнозу.

Кому призначається МРТ?

МРТ у клініці Smart-Діагностика, Оболонь призначається в тому випадку, якщо лікареві потрібно провести широке обстеження організму пацієнта, наприклад, головний мозок, хребет, органи черевної порожнини, внутрішні тканини в різних проекціях, не вдаючись при цьому до оперативних втручань.

Томограф працює на основі магнітних полів і радіохвиль, тому мінімізується ризик для людини, але гарантується точне обстеження. Знімки можуть робитися з контрастом і без нього, залежно від особливостей тканин, що досліджуються.

Обладнання такого формату показало велику ефективність у проведенні діагностики головного та спинного мозку, хребта, органів малого тазу та суглобів. Не використовується МРТ при перевірці хвороб шлунково-кишкового тракту, проблем з легкими та кістковими тканинами.

Точність МРТ обґрунтовується високотехнологічними розробками, тому пацієнта порадує не лише ціна, а й якість процедури.

Протипоказання для МРТ

Повноцінним протипоказанням для проведення МРТ є наявність кардіостимулятора, оскільки це спеціалізоване обладнання для штучної підтримки серця. А також забороняється проводити обстеження ділянок тіла, де є якісь імпланти, оскільки це може обернутися порушенням роботи як штучної деталі, так і всього обладнання.

Перед тим, як проводиться магнітно-резонансна томографія Оболонь, обов’язково уточнюється кілька питань:

  1. Чи є металеві пристрої та чи можна їх зняти на час процедури, наприклад, якщо це пірсинг. Обов’язково уточнюється характер металевих деталей, оскільки це можуть бути медичні та немедичні об’єкти.
  2. Чи є в анамнезі операції на серці, головному мозку та інших органах, що потребує правильної попередньої підготовки до процедури.
  3. Чи є судоми, епілептичні напади, регулярні втрати свідомості тощо.
  4. Чи є вагітність.

Але обов’язково потрібна попередня консультація лікаря, щоб провести обстеження на високому рівні.

Підготовка та проведення МРТ

МРТ Київ Оболонь не вимагає спеціальної підготовки, оскільки все максимально просто та зручно у плані проведення. Рекомендується зняти до процедури прикраси, пірсинг, шпильки та будь-які декоративні елементи, оскільки це заважає нормальному проведенню обстеження.

Немає потреби у дотриманні будь-якої дієти перед діагностикою, за винятком томографії з контрастом, де потрібно прийом ліків для візуалізації основних місць. Додатково можуть прийматись препарати для заспокоєння, оскільки наявність клаустрофобії вважається головним ускладненням для проведення МРТ. Підсумкова вартість обстеження залежить від переліку допоміжних послуг, тому потрібно уважно поставитися до попереднього консультування з лікарем та проведення розрахунків.

У процесі самої процедури забороняється рухатися, дихання має бути рівним і глибоким, уникаючи некоректної діагностики.

Під томографом знаходяться ті частини тіла, які обстежуються, тому якщо проводиться діагностика голови, вона додатково фіксується, щоб уникнути мимовільних ворушінь. Додатково фіксування потрібне через те, що томограф видає великий шум у процесі роботи, тому для формування звукового комфорту можуть використовувати вакуумні навушники.

Все максимально продумано з міркувань безпеки, але при цьому потрібно ще самостійно заспокоїтися та не піддаватися паніці невідомості.

Що важливо пам’ятати?

Проводитися обстеження має лише у відповідних умовах, де надається технічний справний та сертифікований томограф, тому найбільш правильним рішенням буде профільна діагностична клініка.

Після проведення повного обстеження пацієнт отримує розгорнутий висновок, базові рекомендації щодо подальшого лікування. І тому потрібно відповідально поставитися до отримання попередніх рекомендацій від лікаря.

    Записатися на прийом

    Запишіться на прийом і отримайте відповідь на хвилюючі вас питання про стан вашого здоров'я