МРТ слинних залоз
МРТ слинних залоз – це неінвазивна методика дослідження тканин, що знаходяться в ротовій порожнині. Також вона допомагає візуалізувати органи, що виробляють слину. Дослідження дозволяє оцінити безпеку секреторних процесів, виявити пухлини, новоутворення та різні сторонні тіла в порожнині, а також оцінити ефективність роботи залоз. Процедура дозволяє виявити можливі запальні процеси та патології на ранній стадії їх розвитку, завдяки чому пацієнт може розпочати своєчасне лікування. Зробивши МРТ слинних залоз, можна запобігти серйозним порушенням і отримати кваліфіковану допомогу вчасно.
Показання для МРТ слинних залоз
МРТ слинних залоз проводиться лише за наявності певних показань. До них входять:
- патології розвитку та відхилення слинних залоз (вроджені або набуті);
- запальні процеси в органах, що секретують;
- гнійні запалення;
- запальні процеси, що локалізуються ротовою порожниною;
- болі при пережовуванні (не пов’язані з яснами та зубами);
- надлишкова вироблення слини;
- недостатнє вироблення слини;
- болючі відчуття при відкритті рота;
- фіброзні зміни (можуть вимагати проведення інших типів дослідження).
Що показує МРТ слинних залоз
МРТ слинних залоз допомагає виявити такі патології та захворювання:
- злоякісні та доброякісні пухлини;
- неопластичні процеси, пов’язані з секретуючими органами;
- запальні процеси;
- фіброз, пов’язаний із секретуючими органами;
- ангіна;
- саливоліти;
- ксеростомія.
Після проведення дослідження важливо не намагатись поставити діагноз самостійно. Потрібно розуміти, що оцінка може бути попередньою. Остаточне рішення прийматиме профільний спеціаліст, ґрунтуючись на попередніх дослідженнях, результатах аналізів та інших факторах. Якщо після процедури отримано недостатню кількість відомостей, лікар може призначити інші діагностичні заходи для уточнення інформації та встановлення правильного діагнозу.
Протипоказання для проведення МРТ слинних залоз
Незважаючи на те, що МРТ слинних залоз — це безпечне дослідження, у нього все ж таки є певний список протипоказань:
- клаустрофобія (при проведенні дослідження на томографі закритого типу);
- наявність в організмі імплантатів та протезів із металу;
- наявність інсулінової помпи чи кардіостимулятора;
- наявність алергічної реакції на медикаменти та склади, що містять йод (якщо потрібне контрастування);
- перший триместр вагітності;
- тяжка бронхіальна астма;
- ниркова недостатність (є ризик інтоксикації, оскільки препарат, що містить йод, виводитиметься з організму повільніше, ніж це необхідно);
- надмірна вага (більшість томографів розраховані на вагу не більше 130 кілограмів).
У деяких випадках протипоказання можна вважати відносними.
МРТ із контрастуванням
МРТ з контрастом дозволяє виявити будь-які новоутворення та пухлини на ранніх стадіях їх розвитку. Спеціальні речовини допомагають краще візуалізувати всі тканини та структури. Так визначаються локалізація, форма, розміри, ступінь кровопостачання та будова новоутворенням. Насамперед контрастування потрібне у випадках, коли на пацієнта чекає хірургічне втручання. Таке просте дослідження дозволяє визначити стратегію лікування та оцінити необхідність проведення біопсії. МРТ слинних залоз з контрастом допомагає попередньо визначити те, якого типу належить новоутворення: доброякісному чи злоякісному.
Підготовка
Пацієнту потрібно введення спеціального препарату, тому заздалегідь варто переконатися у відсутності алергії на медикаменти, що містять йод. Інакше лікар може призначити альтернативні методи дослідження, щоб не наражати здоров’я пацієнта на можливий ризик.
МРТ слинних залоз: ціна
Вартість МРТ слинних залоз у Києві в центрі Smart-Діагностика – 3000 гривень. Дослідження виконується із введенням контрастної речовини, щоб краще візуалізувати тканини та підвищити шанс на більш точну постановку діагнозу. Співробітники центру видають результати томографії протягом 2 годин. За потреби можна запросити дублікати або записати результати на диск або флеш-накопичувач.