МРТ заочеревинного простору

МРТ заочеревинного простору – це безпечний та неінвазивний метод сучасної діагностики, який з максимальною точністю виявляє пухлинні, запальні, некротичні та дистрофічні процеси в нирках, надниркових залозах, принирковій (паранефральній) клітковині, сечоводах, лімфоузлах.

Переваги методу:

МРТ не надає променевого навантаження на організм, що дозволяє багаторазово повторювати процедуру та робить методом вибору діагностики вагітних та дітей.
Проводиться пацієнтам, які мають алергічні реакції на застосування йодовмісних контрастних препаратів.

Метод дозволяє отримувати деталізовані знімки з будь-яким потрібним збільшенням (МРТ надниркових залоз діагностує дуже дрібні гормонально-активні пухлини) та в різних площинах.

Високий діагностичний потенціал МРТ дає можливість побудувати об’ємне зображення (3D) органу чи структури, розглянути найдрібніші зміни судинного малюнка, що особливо важливо у діагностиці судинної патології (фібромускулярна дисплазія ниркових артерій).
МРТ нирок добре візуалізує об’ємні утворення у нирках – щільні чи порожнисті кістозні, уточнює характер рідини у кістах.

Незамінний як додатковий метод обстеження з необхідністю стадування онкопроцесу.

Показання до проведення МРТ заочеревинного простору

  • Пацієнтам, які мають протипоказання для проведення контрастної урографії (непереносимість йодовмісних контрастних речовин в анамнезі);
  • оцінка травматичного ушкодження органів заочеревинного простору (підкапсульний розрив нирки, гематома, визначення стороннього тіла паранефральної клітковини);
  • диференціація варіантів норми будови від патологічних змін, кіст від кістозних змін при пухлинних процесах;
  • підозра на наявність утворень нирок та надниркових залоз;
  • виявлення аномалій розвитку сечовидільної системи;
  • оцінка стану ниркових судин: стеноз (звуження) ниркових артерій, аномалії розвитку;
  • оцінка стану заочеревинних лімфовузлів;
  • динамічний контроль, стадування та контроль ефективності консервативного або оперативного лікування;
  • запальні процеси нирок та паранефральної клітковини;
  • оцінка стану паренхіми при гідронефрозі;
  • при плануванні проведення операцій на органах сечовидільної системи;
  • ефективний як уточнюючий метод при виявленні патології на УЗД;
  • незамінний метод у випадках, коли виявлені симптоми вказують на наявність патології, що не діагностується іншими способами.

ВИКЛЮЧЕННЯМ для проведення МРТ даної області є відкладення кальцію та каміння (конкременти) у нирках. Вони немає рідини, унаслідок чого магнітно-резонансна томографія мало візуалізує такі структури не може дати точне зображення. При підозрі на наявність у пацієнта конкрементів та сечокам’яної хвороби діагностику ефективніше проводити за допомогою спіральної комп’ютерної томографії.

Підготовка до проведення МРТ заочеревинного простору:

МР-обстеження органів заочеревинного простору проводиться натщесерце. Останній прийом їжі не пізніше, ніж за 6-8 годин до початку дослідження.

Для кращої візуалізації та правильної оцінки отриманих даних необхідно:

  • Протягом 2 діб перед МР-дослідженням не вживати продукти, що викликають зайве газоутворення в кишечнику: свіжі фрукти та овочі, плоди бобових (горох, квасоля), кисломолочні продукти, газовані та алкогольні напої, кава та міцний чай, кондитерські та хлібобулочні вироби.
  • Також, за рекомендацією лікаря пацієнта, бажаний прийом лікарських засобів, що знижують газоутворення в кишечнику, а також спазмолітичних препаратів за 30 хвилин до початку діагностики.

На обстеження пацієнту краще взяти із собою медичні документи, які стосуються області обстеження: амбулаторну карту, виписки, висновків проведених раніше обстежень: МРТ, УЗД, СКТ (якщо є). Дані відомості необхідні лікареві-радіологу до проведення дослідження для оптимального координування ходу МР-дослідження.

МРТ заочеревинного простору з контрастуванням

Органи заочеревинного простору частіше досліджують з використанням розмаїття, ніж без нього. При попаданні контрастної речовини в кровоносну систему відбувається фарбування судин і накопичення його в тканинах, при цьому ступінь накопичення та швидкість виведення речовини залежить від інтенсивності обміну речовин та кровопостачання тканин. Завдяки цьому на МР-зрізах чітко візуалізуються осередки пухлинного росту, зони ішемічного ураження, фіброзу та запалення в органах. МРТ надниркових залоз частіше застосовується для діагностики дрібних новоутворень цього органу та проводять з використанням контрасту. Без контрастування проводиться МР-урографія.

Як відбувається дослідження МРТ заочеревинного простору

Перед дослідженням необхідно зняти з себе годинник, прикраси, металеві предмети, знімні зубні протези, видалити з кишень всі металеві предмети (ключі, монети і т.д.), електронні прилади, носії інформації, магнітні та кредитні картки.

МР-дослідження проводиться натщесерце, тривалість проведення в залежності від складності випадку становить від 30 до 60 хвилин.

Дуже важливо протягом усього часу обстеження перебувати в нерухомому стані, т.к. будь-який невеликий рух здатний знизити якість отриманих МР-зображень.

Після закінчення обстеження, за бажанням, Ви можете почекати, поки МРТ зображення не будуть вивчені та не буде сформовано висновок фахівця. Ви отримаєте висновок лікаря-рентгенолога, комп’ютерний диск із записом Вашого дослідження.

    Записатися на прийом

    Запишіться на прийом і отримайте відповідь на хвилюючі вас питання про стан вашого здоров'я