Що дає МРТ стопи і гомілки?

Травми нижніх кінцівок людини трапляються досить часто. Якщо спостерігаються болі в нозі, набрякання, потрібна якісна діагностика для визначення причин. Часто в якості першого обстеження призначають рентген, який показує зображення кісток, але не суглобів і м’яких тканин. Для повного обстеження потрібно пройти магнітно-резонансну томографію в діагностичному центрі “SMART Діагностика”.

Що таке МРТ стопи і гомілки?

Діагностувати захворювання і патології голеностопа досить складно, прості методики не завжди сприяють постановою точного діагнозу. Тому хірурги, травматологи та інші лікарі призначають проведення МРТ. Варто відразу ж зазначити, що процедура буде ефективною для обстеження стану тканин, в складі яких є рідина. Це зв’язки, суглоби, м’які тканини, але не кісткова тканина.

Томографія надає точну візуалізацію структур і змін в них. Для запису на процедуру не обов’язково направлення лікаря, будь-яка людина можна звернутися в центр “SMART Діагностика” самостійно.

МРТ нижніх кінцівокКоли роблять МРТ нижніх кінцівок?

Для проходження томографії існують такі показання:

 • Доброякісні і онкологічні пухлини.
 • Переломи, вивихи, розтягнення.
 • Постійні болі в області голеностопа.
 • Набряклість і обмежена рухливість стопи.
 • Защемлення нерва.
 • Артрити і артрози.
 • Порушення кровообігу та ін.

МРТ не можна замінити жодним іншим методом діагностики, якщо потрібно виявити найменші новоутворення і патології.

Але існують і незначні протипоказання. Людям, які бояться замкнутих просторів, мають неконтрольовані руху частин тіла і маленьким дітям буде складно пройти процедуру. У таких випадках призначають заспокійливі препарати і навіть анестезію. Не можна проводити томографію пацієнтам з металевими елементами в тілі, так як вони спотворюють знімки. Використання контрастних речовин заборонено вагітним і годуючим жінкам, з алергічними реакціями, нирковою недостатністю.

Що показує МРТ стопи і гомілки?

Результат обстеження – це знімки в різних площинах і проекціях м’якої тканини, хрящів, м’язів, артерій, сухожиль і інших структур. Дається чіткий опис виявлених патологій і аномалій. Томографія показує навіть невеликі тріщини, травми, які на рентгені не вдалося виявити. Знімки передаються в надрукованому або цифровому вигляді для подальшого лікування (при необхідності).

Як проводиться МРТ ніг?

Для обстеження стопи і гомілки не потрібно ніякої підготовки, пацієнт може пройти її в будь-який час. Єдиним винятком є призначення контрастного сканування, перед яким потрібно буде поголодувати. Процедура складається з таких етапів:

 • Пацієнт знімає з себе всі металеві вироби.
 • Лягає на стіл томографа, кінцівки нерухомо фіксуються.
 • Стіл входить в тунель пристрою, де навколо проблемної області обертається кільце томографа. Відкриті пристрої припускають приміщення самої ноги всередину тунелю.
 • Обстежуваний людина не відчуває болю або дискомфорту.

Тривалість процедури – близько 30-ти хвилин, з контрастом – більше години. Після того, як МРТ закінчилося, людина може зайнятися звичними справами. Результати розшифровуються не більш години.

Які переваги МРТ стопи і гомілки?

Безсумнівною перевагою методики є повна відсутність шкідливого опромінення. Тому МРТ призначається вагітним жінкам і маленьким дітям, може проводитися будь-яку кількість разів в короткий проміжок часу для спостереження за станом пацієнта. Знімки робляться в різних проекціях, завдяки чому діагностуються запальні процеси. Томографія абсолютно безболісна, не вимагає хірургічного втручання. Введення контрастної речовини також не супроводжується больовими відчуттями, крім невеликого дискомфорту.

МРТ стопи і гомілки чітко візуалізує структури м’яких тканин. Вона найкраще підходить при змішаних травмах, патологіях і ускладненою діагностиці.

“SMART Діагностика” – це один з кращих діагностичних центрів в Києві, де Ви можете провести МРТ будь-яких частин тіла і органів. Сучасне обладнання і першокласні фахівці гарантують найточніші результати обстеження. Якість наших послуг – найвища, а вартість – цілком доступна для простих громадян, тому звертатися в центр можуть всі жителі і гості столиці!

Ціна на МРТ стопи і гомілки в Києві (прайс-лист)

  Записатися на прийом

  Запишіться на прийом і отримайте відповідь на хвилюючі вас питання про стан вашого здоров'я