Що потрібно спитати, записуючись на МРТ?

Ви або Ваш лікар вирішили, що Вам необхідно провести МРТ-дослідження. Увійшовши до пошукової системи, Ви виявили велику кількість пропозицій приблизно однакової цінової категорії. Як обрати? Чи завжди економію в 100-300 грн виправдано?

Не секрет, що під час пошуку кваліфікованого кардіолога, уролога, гінеколога тощо. ми часто звертаємося до друзів та знайомих, які враховують далеко не всі тонкощі та найчастіше керуються вартістю. Чому ж багато хто вважає, що лікарі-діагности скрізь однакові і єдиним критерієм Вашого вибору має бути ціна? У цій статті ми намагатимемося відповісти на деякі типові питання.

Як довго триває дослідження?

Це дуже важливе питання. Треба розуміти, що для проведення повноцінного сканування необхідно провести низку певних досліджень. Ми не рекомендуємо Вам звертатись туди, де Вам обіцяють провести діагностику за 5 хвилин. Це просто неможливо.

Ви повинні знати, що сканування одного відділу хребта або структури головного мозку не може тривати менше ніж 10-12 хвилин, а обстеження суглобів займає в середньому 20-30 хвилин. На підготовку висновку потрібно ще близько 30 хвилин після закінчення діагностики.

Чи є при дослідженні лікар?

Як правило, процедуру проводить технік (рентгенолаборант), а лікар описує отримані дані та дає свій висновок. Далеко не у всіх діагностичних центрах у цьому бере участь професійний рентгенолог. Ми вважаємо, що це категорично неприпустимо. Вам можуть сказати, що існують типові послідовності, характерні для кожної області, що обстежується, і контроль лікаря на цьому етапі не обов’язковий. Але в тому й річ, що для повноцінної та точної діагностики цього недостатньо.

Тільки досвідчений лікар-рентгенолог, який спостерігає за процесом сканування безпосередньо в момент його проведення, може визначити, чи потрібне додаткове обстеження, якщо є якісь сумніви. Тільки в цьому випадку лікар пацієнта зможе поставити правильний діагноз.

Чи є досвід роботи у МРТ-діагностиці у лікарів?

Ще одне надзвичайно важливе питання. Рекомендуємо Вам звертатися до центрів, де стаж лікарів у галузі МРТ-діагностики становить щонайменше 5 років.

На якому томографі проводиться обстеження?

Обстеження на низькопідлоговому (0,2-0,4 Тесла) томографі триватиме довше, а на високопідлоговому (1,5 Тесла) його тривалість буде значно меншою. Якість зображень, одержуваних завдяки такому обладнанню, значно вища, відповідно, підвищиться і точність результатів.

Таким чином, апарат із напруженістю поля 1,5 Тесла є оптимальним за співвідношенням «ціна-час-якість».

 

    Записатися на прийом

    Запишіться на прийом і отримайте відповідь на хвилюючі вас питання про стан вашого здоров'я