Як і коли проводиться МРТ малого таза у чоловіків?

МРТ малого таза у чоловіків вважається досить інформативним методом дослідження, завдяки якому вдається виявити навіть невеликі патологічні осередки, прицільно оглянути додаткові освіти, а також оцінити швидкість прогресування хвороби і результати лікування.

Завдяки томографії лікар може підтвердити або спростувати діагноз, а також вперше виявити патологію при первинній діагностиці, що дозволить почати терапію на ранній стадії захворювання.

Магнітно-резонансна томографія дозволяє діагностувати хвороби сечостатевого тракту (передміхурової залози, сечового міхура), кишечника або лімфатичних вузлів малого таза.

Завдяки спеціальним режимам і контрастуванню вдається ретельно оглянути кожен орган і виявити структурні аномалії розвитку або новоутворення.

Контрасна речовина

З метою отримання більш чіткого зображення внутрішньовенно може вводитися контрастну речовину. У більшості випадків використовується контраст на основі хелати гадолінію. Він більш безпечний в порівнянні з йодовмісними речовинами, які також використовуються для рентгенодіагностики, і може викликати алергічні реакції лише у виняткових випадках (0,03-0,1%).

Контраст, що має в складі хелат гадолінію, може застосовуватися у пацієнтів з нирковою дисфункцією з меншою часткою побоювання в плані розвитку гострої або прогресування хронічної ренальної недостатності. Це обумовлено практично повною відсутністю нефротоксичності у нього. Незважаючи на це, все ж перед проведенням томографії слід здати кров для біохімічного аналізу з метою контролю над рівнем креатиніну.

Центр МРТ-діагностики SMART оснащений сучасним обладнанням, а саме апаратом Philips Intera 1,5 Т. Він відрізняється::

  • можливістю оцінки динаміки змін при проведенні терапії захворювання; 
  • більш точною діагностикою по виявленню невеликих патологічних вогнищ (кістозних, злоякісних утворень) і аномалій розвитку органів; 
  • високою швидкістю проведення обстеження та отримання результатів, що підвищує комфорт для пацієнта; 
  • можливістю отримання зображення в різних площинах високої якості, що дозволяє прицільно досліджувати кожен орган.

Зазвичай діагностика проводитися за призначенням лікаря. Щоб отримати більш точні результати магнітно-резонансної томографії, пацієнту слід представити висновки вже проведених досліджень. Це дозволить проаналізувати динаміку і зробити правильні висновки.

У більшості випадків пацієнт отримує результати МРТ через 2 години. Розшифровка може затягнутися до тижні в тому випадку, якщо потрібно більш ретельний аналіз з урахуванням даних раніше проведених інструментальних обстежень. Серед обмежень для проведення магнітно-резонансної томографії варто виділити:

  • наявність кардіостимулятора, робота якого може порушуватися під час дослідження; 
  • алкогольне, наркотичне сп’яніння; 
  • наявність металевих конструкцій і елементів в тілі пацієнта (скоб, осколків); 
  • неконтрольована епілепсія; 
  • важкі психічні розлади; 
  • відсутність можливості перебувати в певному положенні протягом встановленого часу; 
  • необхідність безперервного контролю і підтримки вітальних функцій (дихання, серцевої діяльності).

    Записатися на прийом

    Запишіться на прийом і отримайте відповідь на хвилюючі вас питання про стан вашого здоров'я