Комп’ютерна томографія навколоносових пазух

Комп’ютерна томографія навколоносових пазух є точне, неінвазивний і безпечне діагностичне дослідження. Метод заснований на використанні рентгенівського випромінювання. На відміну від рентгенографії, в результаті КТ виходить серія знімків, яку можна перетворити в 3D-зображення.

Основними показаннями до проведення комп’ютерної томографії навколоносових пазух є:

  • підозри на наявність різних захворювань носа і придаткових пазух;
  • підозри на наявність захворювань середнього і внутрішнього вуха;
  • травми лицьового скелета;
  • планування реконструктивних пластичних операцій в області лицьового скелета.

У більшості випадків комп’ютерна томографія навколоносових пазух проводиться без внутрішньовенного контрастування і не вимагає спеціальної підготовки. Тому єдиним обмеженням даного методу може стати вагітність.

Якщо клінічна ситуація все ж вимагає внутрішньовенного контрастування (наприклад, при підозрі на рак слизових оболонок носа), то тут будуть мати місце протипоказання, пов’язані із застосуванням контрастного препарату, що містить йод (алергічні реакції, ниркова і серцева недостатність, захворювання щитовидної залози, важкі форми цукрового діабету).

У кожному конкретному випадку необхідність застосування контрастного препарату визначається рентгенологом.

Як проходить КТ пазух носа

Перед дослідженням Вас попросять зняти металеві предмети, що потрапляють в зону сканування. Рентгенлаборант розповість Вам, як буде проходити дослідження, відповість на Ваші питання. Комп’ютерна томографія придаткових пазух носа займає не більше 10 хвилин, включаючи переодягання. Саме сканування триває кілька секунд.

Результати КТ навколоносових пазух

Після проведеного дослідження отримані зображення обробляються комп’ютером і потрапляють на професійні робочі станції наших фахівців-рентгенологів.

    Записатися на прийом

    Запишіться на прийом і отримайте відповідь на хвилюючі вас питання про стан вашого здоров'я