МРТ гіпофіза

Гіпофіз – залоза внутрішньої секреції, яка розташована поруч з основою головного мозку. Вона відповідає за обмінні процеси в організмі, його зростання і розвиток. Як правило, розміри гіпофіза не перевищують 10 міліметрів, проте його можна назвати командним пунктом всього тіла. Залоза продукує більшість гормонів, важливих для нормального функціонування інших залоз.

Показання для МРТ гіпофіза

МРТ гіпофіза може призначатися у разі, якщо у лікаря є підстави вважати, що в роботі залози є певні відхилення. Найчастіше вони проявляються в наступних моментах:

 • головні болі без зрозумілої причини;
 • різкий набір зайвих кілограмів;
 • погіршення зору;
 • безпліддя;
 • гормональні збої;
 • виділення із сосків (незалежно від статі);
 • еректильна дисфункція;
 • зниження лібідо.

Через розташування і невеликий розмір МРТ гіпофіза – це єдиний метод, який дозволяє оцінити роботу залози і її стан. При перерахованих симптомах лікар може призначити обстеження головного мозку. Якщо після візуалізації виявлені порушення в області гіпофіза, доктор призначає більш детальні дослідження, які спрямовані конкретно на область турецького сідла і залози.

Найчастіша причина призначення МРТ гіпофіза – підозра на аденому. Пухлина впливає на продукування багатьох гормонів, а також здавлює зорові нерви, що і призводить до стрімкого погіршення зору і головного болю.

Протипоказання

Дослідження гіпофіза за допомогою магнітно-резонансної томографії має всього лише кілька протипоказань:

 • наявність металевих пристроїв в організмі (протезів, кліпс, брекетів);
 • наявність кардіостимулятора.

МРТ не можна робити деяким групам людей:

 • дітям у віці до 5 років;
 • жінкам на 1 триместрі;
 • людям з великою вагою (так як апарат розрахований на вагу не більше 130 кілограмів).

МРТ гіпофіза з контрастуванням

МРТ гіпофіза з контрастом в Києві проводиться в переважній більшості випадків. Введення речовини необхідно, так як проведення дослідження без нього майже не несе інформації. Гіпофіз занадто маленький для отримання точної візуалізації, а контраст допомагає отримати більш конкретне і насичене зображення. МРТ без контрасту може проводитися тільки в тому випадку, якщо це дослідження необхідно в якості способу оцінки динаміки розвитку захворювання або результативності призначеного лікування.

Завдяки введенню препарату, всі структури гіпофіза легше розглянути. Якщо присутня аденома, лікар може оцінити її локалізацію, розміри, а також оцінити можливість подальшого проростання в інші тканини головного мозку.

Підготовка до процедури МРТ гіпофіза

Мрт гіпофіза в Києві в центрі “Smart-Діагностика” не вимагає спеціальної підготовки. Перед проведенням дослідження персонал центру збирає анамнез пацієнта, щоб оцінити можливі ризики і впевнитись у відсутності протипоказань. Обов’язково повідомте про наявність алергічних реакцій, так як в цьому випадку контрастування теж може стати протипоказанням.

Перед процедурою медсестра попросить зняти всі металеві прикраси, аксесуари та інші пристосування. Лікар-радіолог може поставити додаткові запитання. За проведенням дослідження постійно спостерігають співробітники центру “Smart-Діагностика”. У разі появи дискомфорту або погіршення стану здоров’я, вони можуть призупинити дослідження, тому процедура повністю безпечна.

Дослідження гіпофіза триває не більше 30 хвилин. Протягом декількох годин лікар розшифровує отримані дані. Пацієнт отримує детальну інформацію та запис процедури. При бажанні її можна записати на диск або флешку.

  Записатися на прийом

  Запишіться на прийом і отримайте відповідь на хвилюючі вас питання про стан вашого здоров'я