МРТ шиї при запамороченнях і інших симптомах

Шия – це важлива частина людського тіла, через порушення в якій виникає багато захворювань. Хребці верхнього хребетного відділу відіграють особливу роль у збереженні здоров’я, адже тут проходять кровоносні судини і нерви.

Симптомами проблем з шиєю або проходять в ній судинами є запаморочення. Особливо вони дають знати про себе при шийному остеохондрозі, коли з’являється оперізуючий біль. При защемленні артерій утворюються локалізовані болю. Чи не звертаючись до лікаря за діагностикою, люди самостійно намагаються позбутися від запаморочення. Але для вирішення проблеми потрібно лікувати верхній відділ хребта.
Вірним шляхом постановки діагнозу при запамороченні є проведенням магнітно-резонансної томографії (МРТ). Діагностичний центр “SMART Діагностика” готовий надати Вам послуги якісної МРТ шийного відділу в Києві.

Які правила проведення МРТ шиї?

МРТ – це абсолютно безпечна і безболісна процедура, яка дозволяє визначити найменші новоутворення і порушення структур шийного відділу людини. Щоб отримати найкращий результат обстеження, слід дотримуватися таких правил:

 • Перед процедурою пацієнт повинен зняти всі металеві предмети з тіла.
 • Під час МРТ потрібно лежати нерухомо, для чого тіло можуть закріплювати ременями.
 • Людина повинна зберігати спокійний подих, не нервувати.

Пацієнта поміщають в кільцеву частину томографа, де він виявляється в замкнутому просторі. Тому людям з клаустрофобію дане дослідження може не підійти. Невеликий шум всередині пристрою говорить про його роботі, є також прилад для зв’язку пацієнта з лікарями. Процедура триває близько 30-ти хвилин, а результати будуть готові практично миттєво.

Щоб більш точно розглянути патологічний осередок в шиї, може знадобитися введення контрастної речовини внутрішньовенно. У такому випадку лікар вимагає утримання від прийому їжі і ліків деякий час. Якщо МРТ проводиться без введення контрасту, то ніяка попередня підготовка не потрібна.

Які переваги МРТ шийного відділу?

Для обстеження стану шиї потрібно робити МРТ, яка володіє такими перевагами:

 • неінвазивний – пацієнт не відчуває болю;
 • безпека – не використовуються рентген-промені, тому процедуру можна проходити будь-яку кількість разів маленьким дітям і людям похилого віку;
 • точні результати – МРТ гортані та глотки, кровоносних судин дозволяє виявити новоутворення діаметром в декілька міліметрів, візуалізувати стан прилеглих органів;
 • доступність – записатися на процедуру можна в нашому центрі “SMART Діагностика”.

Для шийного відділу МРТ є найкращим діагностичним методом. Ця частина тіла відрізняється складною структурою, безліччю кровоносних судин, тому простий рентген не зможе дати високу інформативність.

Що може показати МРТ шиї?

Магнітно-резонансна терапія діагностує:

 1. Міжхребетні грижі.
 2. Інфекції та інші аномалії в шиї.
 3. Пухлини.
 4. Остеохондроз.
 5. Тромби, атеросклероз.
 6. Визначити наслідки травми і ін.

МРТ гортані та глотки часто проводиться спільно з обстеженням кровоносних судин мозку. Патології шийки і мозку іноді пов’язані між собою, тому призначається комплексне лікування. Найбільш ефективним МРТ вважається для визначення міжхребцевих гриж. Хоча в цьому відділі хребта вони досить рідкісні, грижі можуть зовсім не проявляти себе і поступово зміщувати спинний мозок. Сторонні тіла також виявляються томографією.

В яких випадках робиться МРТ?

Томографія може бути самостійною процедурою або частиною підготовки перед складною операцією на шиї, адже вона дозволяє оцінити масштаби і особливості втручання. Показаннями до МРТ шийного відділу є:

 1. Часті запаморочення і болю в голові.
 2. Відчуття дискомфорту і скутості в шиї.
 3. Онеміння шиї, кистей рук.
 4. Часті і великі “мурашки” на шкірі.
 5. Симптоми тромбозу.
 6. Інфекційні ураження.
 7. Аутоімунні захворювання.
 8. Абсцеси та ін.

Таким чином, магнітно-резонансна томографія шиї – це найкраще обстеження для виявлення безлічі патологій і захворювань. Але щоб МРТ пройшло максимально якісно і швидко, слід звернутися до професіоналів діагностичного центру “SMART Діагностика”. До Ваших послуг – сучасне обладнання і грамотні фахівці, які проведуть томографію будь-яких частин тіла і органів за розумною ціною.

Ціна на МРТ шиї і шийного відділу в Києві (прайс-лист)

  Записатися на прийом

  Запишіться на прийом і отримайте відповідь на хвилюючі вас питання про стан вашого здоров'я